Telefon
WhatsApp
  • 25 Eylül 2020, 02:50
Gayrimenkul ve Vergilendirme

Günümüzde gayrimenkul sahibi olunması ile beraber bazı vergilerin verilmesi gerekmektedir. Bu vergiler içerisinde konutun sigortası gibi vergilerde yer almaktadır. Gayrimenkul ve vergilendirme sistemi her konut için değişebilmektedir. Öncelikli olarak bir gayrimenkul için emlak vergisinin ödenmesi gerekmektedir. Bu vergi her yıl yani senede bir kere ödenmekte olan bir vergi seçeneği olarak yer almaktadır. Bu vergiden muaf olan kişiler ise dul, işsiz, şehit yakını, gazi, engelli veya emekli gibi unvana sahip olması gerekmektedir.

Kıbrıs satılık ev seçeneklerinden her hangi birinin alınmasının ardından ev vergisinin ödenmesi gerekmektedir. Belirtilmekte olan özelliklere sahip biri iseniz vergiden muaf olmaktasınız. Verginin yanı sıra birde konut için zorunlu deprem sigortasının yapılması gerekmektedir. Zorunlu bir şekilde yapılmakta olan bu sigorta eve ve konut tipine göre farklı fiyatlara sahip olmaktadır.

Almış olduğunuz bir gayrimenkul mevcut ise düzenli olarak vergilerinin ödenmesi gerekmektedir. Kıbrıs ucuz daire seçenekleri arasından her hangi birini almanız ile ileriye dönük bir yatırım sağlayabilirsiniz. Yer alan yatırımınız paranızı katlamakta ve vergileri ise sizlere geri sunmaktadır. Bu sayede evin kullanım süreci sizlere ekstra olarak kalmaktadır. Gayrimenkul ve vergilendirme işlemleri için emlakçınızdan veya inşaat firmanızdan bilgi alabilmenizde mümkündür. Bu konuda sizlere detaylı bir şekilde bilgilendirme verilmektedir. Bu bilgilendirme seçenekleri sayesinde vergilerinizi kısa bir süre içerisinde ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemleri esnasında internet bankacılığı kullanılabilmektedir.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0533 825 36 36

BİZ SİZİ ARAYALIM